Birdirbir çocuk tiyatrosu | SİRK KEDİLERİ
Birdirbir çocuk tiyatrosu. Tiyatro İstanbul. İstanbul özel tiyatroları. İstanbul Tiyatro. Temaşa. Akademi temaşa. İstanbul temaşa.
Birdirbir çocuk tiyatrosu. İstanbul tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatroları. İstanbul çocuk tiyatrosu. Birdirbir çocuk tiyatrosu. Akademi temaşa İstanbul
3859
single,single-portfolio_page,postid-3859,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

SİRK KEDİLERİ

Category:

“SİRK KEDİLERİ”

‘ Müzikli Çocuk Oyunu’

Sirkte çalışan kedilerin maceraları

Sirkte çalışan dört farklı kedi türünün yaşadıkları sıkıntılar yüzünden sirkten ayrılıp kendilerine yeni bir yaşam kurma arayışını anlatan bir hikayedir. Sirkin sahibinin bu kedileri hiç önemsemeden para kazanma çabası, sadece kendini düşünmesi ve kedilere zarar vermesi, kedilerin sirkten ayrılmak isteme sebebidir. Kahramanlarımız Aslan, Kaplan, Çita ve Kedi kendilerine ait bir müzik grubu kurup karınlarını bu şekilde çalışarak doyurabileceklerini düşünürler. Kedinin ailesinden olan Yaşlı Kedi, bir zamanlar “Bremen Mızıkacıları”ndan biridir ve mızıkasını kediye verir.

Ayrıca bu müzik grubunda bulunan müzik aletlerinin bir araya geldiğinde, herkesi etkileyecek güçte bir müzik yapılmasından bahseder. Kedi de bunu arkadaşlarıyla paylaşır ve bu müzik aletlerini bulmak için yola koyulurlar. Eşeği, horozu ve köpeği bulup onlardan müzik aletlerini isterler. Onları takip eden tehlikeden haberleri yoktur. Bütün müzik aletlerini hırsıza kaptırırlar. Daha sonra hırsızın aslında bu müzik aletlerinin değerli olduğunu duymuş ve bundan çıkar sağlamaya çalışan sirkin sahibi olduğunu farkederler. Bütün maceraların sonunda kediler müzik aletlerini geri alır, sirk sahibi ise aç gözlülüğünden dolayı yaptığı hataları görerek daha iyi bir insan olur. Yaşanılan bu macera sonunda aç gözlülüğün verdiği zarar, yardımlaşmanın önemi ve en önemlisi hayvan sevgisi gösterilmiş olur.


KÜNYE

Oyun Adı:

Eser:

Yöneten :

Müzik:

Dekor:

Kostüm:

Ses&Işık:

Oyuncular:

           

SİRK KEDİLERİ

Bilal Aydoğdu

Burcu Taş

 

Nazmi Karabacak

Deniz Karakaya

Sedat Cevrioğlu

Adnan M.Ali Aslan , Efe Teker ,Melis Çalgı , Betül Özkaya , Vedat Arıcan